NA ELEKTROSKÚTRECH KOLEM ČR

bannermapa

Dne  3.7.2010 slavnostně zahajujeme jízdu kolem České republiky na 4 elektrických skůtrech značky Guewer. Tato jízda je připravována ve spolupráci s výrobcem těchto krásných skútrů čínskou firmou Guewer a českou firmouForest Meri s.r.o. z Brna jako výhradního dovozce značky Guewer pro Česko, Rakousko, Maďarsko, Slovensko a Polsko. Akce navazuje na podobnou, ale menší akci, která se konala v roce 2009 a je uskutečněná na podporu tohoto druhu pohonu vozidel tak, aby se dostal co nejvíce do podvědomí nejširší veřejnosti, aby lidé viděli, že i elektrický skútr skutečně jede, a že je plnohodnotnou náhradou za obdobné skútry se spalovacím motorem. Elektrický pohon se vyznačuje především ekologickým, ekonomickým a tichým provozem. Náklady na provoz se pohybují od 5Kč na 100km.

Tato akce je zcela jedinečná nejen svou časovou náročností, ale i délkou trasy. Při cestě zdolají elektrické skůtry více jak 2500 km a projedou 3 evropské státy: Českou Republiku, Rakousko a Maďarsko.

Jízdu velice podporuje Standa Berkovec, sám nadšený motorkář, který se několika etap zúčastní osobně. Na Balatonu se jízdy zúčastní Jakub Zahradníček, coby zuřivý reportér. Po cestě se bude točit video, fotit a posílat průběžné reportáže. Mediální účast přislíbila ČT 1, Nova, časopis Supermoto a regionální rádia a deníky. V Plzni je připravena uvítací akce za podpory primátora města Plzeň a skútry budou během dne vystaveny v místním technickém muzeu. Akce se jako doprovod průběžně zúčastní členové pražského Harley clubu. Další větší akce budou během daných víkendů na Lipně, ve Vídni, na Balatonu a v Přerově. Videa a fotografie budou umístěny na webových stránkách všech zúčastněných pořadatelů a sponzorů.

Bez podpory všech zůčastněných,kteří se dokázali nadchnout pro tento šílený nápad, by se tato skvělá akce nemohla nikdy uskutečnit. A za to patří všem velké DĚKUJEM. 

   Cesta kolem republiky za 800 korun

ZPRÁVY Z CEST

   ROZPIS CELÉ TRASY
   ETAPA 1 (Dolní Čermná – Karlovy Vary)
   ETAPA 2 (Radošov-Český Krumlov)

   ETAPA 3 (Zlata Koruna-Mikulov a Vídeň)
   ETAPA 4 (Balaton)
   ETAPA 5 (Lednice-Hořkov)
   ETAPA 6 (Nový Jíčín-Libchavy)

FOTOGALERIE